'מאור שרגא'

בניית בית המדרש המרכזי הליטאי 'מאור שרגא' באלעד
האתגר
והמטרה
בית המדרש מאור שרגא הוא מוקד לתורה ולתפילה הפועם בלב ליבה של העיר אלעד. במשך שנתיים וחצי עמלו עסקני הקהילה לגייס משאבים לבניית בית המדרש, כאשר עלות הבנייה היתה מוערכת בכ11 מיליון ש"ח. בעזרת נדיבי עם נתרם מחצית מהסכום, שהספיק לבניית השלד.
השלד עמד תקופה ארוכה והקהילה מצאה את עצמה חסרת אונים, ללא יכולת להתקדם ולהמשיך את הבנייה
גיף הקורונה שהגיח לעולם גרם לסגירת בתי כנסיות. בשל אילוצי המגפה נדרשו המתפללים להימצא במקומות גדולים ומאווררים כך שברוב הימים נכנסו בני הקהילה להתפלל במבנה הפתוח לרוחות השמים, שעמד ללא קורת גג ונותר באמצע בנייתו.
כאן החלטנו לרתום את המצב המאתגר לטובת הקמפיין. ביקשנו למנף את הקושי והמצוקה שהציב הנגיף לפתחנו, בשביל לחבר את האנשים אל החזון: לפאר, להעמיד ולבנות את בית אלוקינו, וסוף סוף להשלים את המלאכה. הפקנו עלונים מרגשים וחומרים שונים בהם העברנו את המסר: 'נשארים או חוזרים' שהדגיש את השאיפה להישאר בבניין ולא לחזור אחורה
הפתרון
התוצאה
המסרים החדירו בכל אדם את ההכרה בחשיבות התפילה בבית הכנסת ובקדושת בית הכנסת. תוך שבועות ספורים נאסף סכום של כרבע מיליון ש"ח, שהצליח לממן את הריצוף בכל קומת חדרי התפילה ומבואותיו, יחד עם צרכים מינימליים נוספים. תוך זמן קצר הצלחנו לרצף את כל הקומה.
אחד המתפללים ביקש להשלים את בניית כל חדר התפילה ולקח על שכמו את פרויקט הסיום בסכום של 420,000 ש"ח
גלריה
המלצת
הלקוח
כשחזקי לוקח עבודה הוא נכנס אליה עם כל הנשמה. הראש שלו נמצא שם ביום ובלילה, בכל שעה. כשמדובר בצרכי מצווה כמו בניית בתי כנסת, הוא בא גם בשבת למשש את הדופק של המתפללים, מה הם מגיבים ואיך אפשר לחדד את המסר, איך לנווט את הקמפיין, איך להגדיל את התרומות למען יקום עוד מקום מפואר לתורה ולתפילה. מאור הפנים של חזקי הפך כבר מזמן לשם דבר, היצירתיות והזמינות של חזקי כובשים לבבות- מצד אחד יצירתי עם מוח, מצד שני עממי ונוח. המיטב והמירב חופפים יחדיו. הוא בוחר שלא להתגאות ביצירותיו ובתוצאותיהם, למרות שבהחלט יש על מה! היה לי העונג להשתתף עם חזקי במספר פרויקטים ובעז"ה בפרויקטים הבאים לא אחליף אותו. כי פשוט אין תחליף…
שמואל גרוסברד
מאור שרגא

הרשם ותדע לפני כולם

המסע שלכם מתחיל כאן

דילוג לתוכן